Gianni e le Donne vanaf 11 augustus in de bioscoop

Lifestyle > Uitgaan & Cultuur

(798 artikelen)

Gianni (Gianni di Gregorio) leidt een voortsukkelend bestaan. Hij is getrouwd en net met pensioen. Dagelijks laat hij zijn hondje uit samen met die van de knappe buurvrouw Aylin (Aylin Prandi). Verder doet hij boodschappen en betaalt de rekeningen.

De kracht van Gianni et le Donne is een alledaags realisme vol komische invallen. Gianni is zowel slachtoffer als anti-held. Met als handelsmerk zijn mistroostige blik roept di Gregorio j al snel een meegaande glimlach op.

Dramatiek
Zwak is het script in de dramatiek. De eerste shots nemen ons mee naar een notariskantoor. Daar probeert Gianni zijn moeder (Valeria de Franciscis) te misleiden om haar handtekening te zetten onder de verkoopakte van haar huis. Zij is slimmer dan hij denkt. ‘Wat heeft dit te maken met mijn toelage?’ vraagt ze schrander.

Dan neemt de film een wending. Vriend en rechter Alfonso (Alfonso Santagata) vertelt Gianni over zijn recente seksuele escapades. Daarmee opent hij Gianni de ogen. Deze was het volledig ontgaan dat zijn leeftijdgenoten volop genieten van hun tweede jeugd. Zelfs de oude Maurizio heeft een maîtresse. De rest van de film volgt Gianni’s pogingen om het advies van Alfonso op te volgen. Gianni wil wel, maar worstelt met de ouderdom.

Viagra
Alfonso geeft hem een wondermiddel a la Viagra om zijn liefdesleven op te peppen. Dit slaat wel aan maar op het verkeerde moment. Op het moment suprème bevindt Gianni zich in het Romeinse stadsverkeer met de politie op zijn hielen.

96 jarige filmster
Het leven van Gianni lijkt vooral bepaald te worden door zijn druk werkende vrouw (Elisabetta Piccolomini), zijn buurvrouw en zijn moeder. Vooral de rol van de 96 jaar filmster Valeria de Franciscis als de kittige moeder is hilarisch. Zij speelde ook de rol van Gianni’s moeder in zijn film Mid-August lunch.

Avances
Vergeefs wijdt hij zijn attenties aan de mollige Oost Europese huishoudster van zijn moeder (Kristina Cepraga). Ook maakt hij avances tot de aristocratische Valeria (Valeria Cavalli). Geestelijk worstelt Gianni met de goedgespierde vriend van zijn dochter Michelangelo (Michelangelo Ciminale). Gianni’s dochter Teresa (Teresa di Gregorio) is een spotprent op de ‘waarom zouden we werken?’generatie.

Koers
Duidelijk is de film in de namen van acteurs en rollen. Deze zijn dezelfde. Waarmee de kijker worstelt is de koers van de film. Waarheen wil de film? Gianni’s leven is ‘una vitarella’ een voortsukkelend leventje. Met zijn bitterzoete levenswijze vertelt de film iets van het menszijn.

Typisch Italiaanse film met sfeervolle opnames van Rome

Scroll to Top